Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Zdarza Ci się, że masz godzinę do wyjścia i telefon, który leży i nie daje znaków „życia”? Za mało czasu, żeby się naładował, ale z drugiej strony głupio brać ze sobą ładowarkę i nerwowo szukać gniazdka. Co zrobić, kiedy Twój telefon stawia Cię w podbramkowej sytuacji? Jest kilka niezawodnych sposobów, jak szybko naładować telefon i zaoszczędzić sporo czasu, oto one:

1. Włącz tryb samolotowy

To chyba najbardziej znany i najbardziej skuteczny sposób, jak szybko naładować baterię w smartfonie. W Internecie jest wiele opinii, mówiących o tym, że tak ładuje się jedynie iPhona. Nieprawda! Sprawdziłam to na kilku różnych smartfonach. Najdłuższy czas ładowania iPhone w trybie samolotowym to niecałe 60 minut. Samsung Galaxy S7 edge potrzebuje średnio 93 minuty a HTC One M9 ok. 100- 120 minut. Za każdym razem bateria ładowała się szybciej niż normalnie, dzięki czemu zaoszczędziłam sporo czasu.

2. Wyłącz telefon

Jeżeli nie czekasz na ważny telefon, wyłącz i podłącz ładowarkę. Zmniejszenie zużycia energii do zera spowoduje, że Twój telefon szybciej się naładuje.

3. Nie używaj kabla USB tylko ładowarki

Wielokrotnie zdarzyło Ci się ładować telefon pożyczonym kablem USB? Nieważne, czy jest od tego modelu telefonu, czy od mp4 koleżanki z pracy. Błąd. Jeżeli chcesz, żeby bateria w Twoim smartfonie szybko się naładowała, staraj się używać klasycznej ładowarki.

4. Korzystaj z technologii  Qualcomm Quick Charge

Korzystają z niej ładowarki, które w pierwszej wersji  pozwalały na ładowanie urządzenia o napięciu prądu 5V i natężeniem 2A. Na  rynku pojawiły się ostatnio nowe wersje ładowarek przyspieszających ładowanie, które pozwalają na stopniowanie natężenia podczas ładowania (5V/2A , 9V/2A , 12V/1,67A oraz napięcia 20V przy maksymalnym natężeniu 3A). Ostatnie wartości świetnie sprawdzają się przy ładowaniu smartfonów.

 

Widzisz 49% baterii, włączone dane komórkowe, kilka aplikacji i zaczyna się panika. Myślisz: „na bank mi nie wystarczy. Podepnę go na chwilę, trochę się podładuje”. To mylne myślenie! Lepiej kup power bank i miej go pod ręką. Pozwoli to na ładowanie telefonu, kiedy będziesz w drodze, nie będzie trzeba czekać na pełne doładowanie telefonu, a ty zyskujesz swój cenny czas 🙂