Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Święta, święta i po świętach. Duże ilości jedzenia i noworoczne postanowienia prowadzą do jednego wniosku: dieta! Początkiem każdej diety jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Poznaj pięć produktów, dzięki którym szybciej oczyścisz organizm.

Jabłka

Każda babcia wie, że jabłka to najlepszy naturalny sposób na oczyszczenie. Zawierają pektyny, które korzystnie wpływają na pracę jelit, dodatkowo obniżają poziom cholesterolu we krwi, a także ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu. Dodatkowo dostarczają organizmowi magnez, fosfor i wapń. Szukając przekąsek – postaw na jabłka.

Płatki owsiane

Owsianka to zmora dzieciństwa. Pływająca breja o poranku to koszmar wczesnych lat dzieciństwa. Mama też Ci ją gotowała? Jeżeli tak to miała rację. Czas wrócić do tych czasów i na śniadanie znowu jeść owsiankę. Możesz dodać do niej jabłka, banana albo siemię lniane i słonecznik. Nie będzie brejowata, a płatki pomogą w walce z toksynami.

Słonecznik

Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zawarte w nim pektyny mają działanie oczyszczające. Ponadto ziarna słonecznika są cennym źródłem witaminy A, ale dostarczają także organizmowi witaminy z grupy B, D, E, K, o których należy pamiętać, będąc na diecie.

Buraki

Powszechnie wiadomo, że buraki mają dużo żelaza, dlatego zaleca się ich spożycie przy niedokrwistości. Będąc na diecie, należy uzupełniać niedobory witamin, dlatego buraki są idealnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na właściwości oczyszczające, ale także potężną dawkę witamin. Buraki przede wszystkim działają odtruwająco na przewód pokarmowy, jelita oraz nerki – nie zapominaj o nich w swoje codziennej diecie. Szklanka soku z buraków to najlepszy suplement diety, jaki możesz sobie zafundować rano.

Figi
Zawierają dużo błonnika, dlatego, jeżeli najdzie Cię ochota na słodycze, sięgnij po figi. Pobudzają jelita do pracy, dlatego zbawiennie działają na oczyszczenie organizmu. Jeżeli nie masz pod ręką fig, sięgnij po suszone śliwki.

Jeżeli chcesz wiedzieć jakimi produktami oczyścić swój organizm, obserwuj nasz profil na Facebooku, tam niebawem pojawi się kolejny artykuł!