Czas czytania to tylko niecałe 3 minuty 🙂

Wiele może mieć na nią wpływ. Począwszy od pory roku, przez nieregularny sen, a kończąc na nastroju. Nie ma jednak co się łamać i robić płaku płaku, tylko trzeba robić wszystko, by odzyskać siły.

Zrób sobie drzemkę. Tyle, że pamiętaj, by nie przekroczyć czasu na sen powyżej 15 – 20 minut. Okolice kwadransu to odpowiedni czas na to, by zregenerować siły i zmniejszyć wydzielanie hormonu stresu. To zdecydowanie lepsze niż kawa. Na pewno też zdrowsze.  Jest ona zresztą zdecydowanie przeceniana. Wypłukuje organizm z magnezu, czego skutkiem jest to, że pobudza tylko na chwilę, a później czujemy się jeszcze bardziej wypompowani. Lepsza jest yerba mate, która naturalnie likwiduje uczucie zmęczenia. Szkoda, że robi się ją tak długo…

Genialna jest lawendowa herbata i to pomysł na błyskawiczne postawienie na nogi. Łyżkę kwiatów lawendy zalej wrzątkiem, parz kilkanaście minut, odcedź. Pij powoli, upajaj się aromatem, wdychaj ją. Powinna bardzo szybko pobudzić twój organizm.

Wcinaj cytrusy, takie jak grejpfrut czy pomarańcza. Witamina C daje potężnego kopa i w mig pobudza umysł do pracy, co ma bezpośrednio związek również z resztą ciała. Tę witaminę znajdziesz również w papryce i rzodkiewce. Z pomarańczą wiąże się zresztą jeszcze inny, interesujący patent. Trochę na odzyskanie energii, a trochę na zwiększenie koncentracji. Uderzyć musimy w twoją świadomość. Wyobraź sobie, człowieku, że trzymasz w dłoni dużą, soczystą i intensywnie pachnącą pomarańczę. Przyjrzyj się jej uważnie. Popukaj w nią palcem, spróbuj delikatnie zedrzeć skórkę i zaciągnąć się jej aromatem. Następnie podrzuć ją i złap drugą dłonią. Sprawdź swoją zwinność i przerzucaj ją teraz z jednej ręki na drugą. Teraz umieść pomarańczę w górnej części tyłu twojej głowy, na samym środku. Dotknij delikatnie tej części, wyobraź sobie, że ona tam jest, opuść rękę i rozluźnij ramiona. To magiczna pomarańcza, która od teraz zawsze tam będzie, obojętnie gdzie ją położysz. Wyobraź to sobie mocą swojej wyobraźni. Skup się na niej, staraj się ją poczuć, gdy stale dotyka twojej głowy. Ok, starczy. Zajmij się swoją pracą i uwierz, że od tego momentu twoja koncentracja będzie wyraźniejsza, a twoja energia większa. Zauważ, że coś się zmieniło w tobie. Na lepsze. Uwierz w to całą swoją mocą. Poniżej masz dowód na to, że nie oszalałem z tą pomarańczą:

Ok, wracamy do reszty rad. Błyskawicznie wpleć w swoją dietę jogurty naturalne z otrębami, orzechami i owocami. To taka dawka bomby energetycznej, że powinieneś wybuchać siłą przez cały dzień. Jedz zielone warzywa, jak szpinak, brokuły czy fasola. Jak od rana będziesz dostarczał organizmowi tylko węglowodany, czyli makarony, białe pieczywo, naleśniki, pizzę czy słodycze, to będziesz ciągle bez sił. Dlatego owoce, warzywa i białko to obowiązek każdego kto chce się czuć dobrze.

Idź na spacer. Pół godziny pobudza, a siedzenie w zamkniętym pomieszczeniu odbiera siły. Sport działa jeszcze lepiej, ale to wiesz bez mojej pomocy.

Uśmiechaj się, śmiej się, bądź radosny i myśl pozytywnie. Nie wszyscy doceniają to jak istotne jest nastawienie psychologiczne. Śmiech to endorfiny, które dodają energii, a przy okazji wzmacniają odporność i pobudzają krążenie.

P.S. – seks pobudza kobiety najlepiej. Facetom za to zabiera siły. Myślę jednak, że warto się poświęcić, by wasza pani czuła się jak nowo narodzona…

Zobacz także: Jak szybciej znaleźć punkt G?

Piszcie do mnie na paweldrag@op.pl