Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Wyobrażasz sobie, że wcinasz kebaba ze 100% baraniną i nie czujesz jego smaku? Pomyśl o tym bólu istnienia, kiedy pakujesz do ust schabowego i masz podobne doznania jak gdybyś połykał papier. Niestety, przeziębienie lub poważniejsze problemy związane z układem nerwowym mogą to wszystko spowodować. Najczęściej jest zresztą tak, że kiedy nie czujesz smaku, to tak samo jest z zapachem. Dramat, z którym należy lecieć do lekarza, ale i można sobie trochę pomóc, jeśli to efekt lżejszej choroby, typu przeziębienie.

Jeśli jesteś kozak, to kategorycznie rzuć palenie, a wszystko co znajdzie się w twoich ustach będziesz czuł dużo intensywniej. Palenie to zło większe niż myślisz, potrafi rozwalić ci nawet zmysł smaku.

>> Zobacz także: Jak szybciej rzucić palenie…

Wcinaj wszystko co zawiera cynk, czyli sezam, czosnek, skorupiaki, migdały, hummus. Poprawia on działanie zmysłu smaku. Ważne witaminy to A i B, więc zadbaj o to, byś nie miał ich niedoboru. Jedz pomidory, dynie, sery, ziemniaki, orzechy brazylijskie, hummus, jajka, a pij mleko.

Przeczyść dobrze nos. Dobrym sposobem jest wdychanie przez parę minut zaparzonej herbaty ziołowej lub ziaren kawy. Czasami pomaga wąchanie chrzanu.

Pij wodę z cytryną i miodem. To cię szybciej odetka, a tym samym zwalczy przeziębienie. Wtedy zmysł smaku wróci na właściwe tory. Babcinym sekretem jest smarowanie klatki piersiowej maścią końską. Najlepiej przed snem.

Jedz kanapki z czosnkiem, wygrzej się pod kołdrą. Pomaga również gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami, a najlepszy jest eukaliptusowy. Udrażnia on narząd powonienia, a o to chodzi. Nic złego się nie stanie jeśli zakupisz nawilżacz powietrza z wodą i umieścisz go na grzejniku. Jak widzisz większość rozbija się o ułatwienie oddychania. Od tego już tylko krok do przywrócenia smaku twojego schabowego.

Pamiętaj przy tym jednak, że tego typu rady dobre są jeśli nie cierpisz na coś poważnego. Jeśli jest inaczej, to w tym przypadku trzeba sięgnąć po środki farmakologiczne i tym razem medycyna naturalna może okazać się niewystarczająca. Czasem pomóc może dopiero operacja przegrody nosowej, także traktuj ze zdrowym rozsądkiem moje rady w tym tekście.

Piszcie do mnie na paweldrag@op.pl