Czas czytania to tylko niecałe 1

Włosy, nawet długie można okiełznać bardzo szybko, spiesząc się do szkoły lub pracy. Bardzo modna ostatnio fryzura „morning beauty” to grzywa poskromiona w upięcie lub uwiązanie, sprawiająca wrażenie niedbałej, jakby dopiero wstało się z łóżka. Wymyśliła to na pewno kobieta.

Aby wyglądało to schludnie włosy muszą być czyste, a niektóre głowy wymagają mycia nawet codziennie

Aby wyglądało to schludnie włosy muszą być czyste, a niektóre głowy wymagają mycia nawet codziennie

Jednak aby wyglądało to schludnie włosy muszą być czyste, a niektóre głowy wymagają mycia nawet codziennie. W erze suszarek nie powinno stanowić problemu szybkie wysuszenie włosów, choć przyznam, że wyjście na miasto w upał z wilgotną grzywą ma swoje zalety. Poddana intensywnemu działaniu słońca schnie ona w ciągu 5-10 minut a przy tym występuje efekt chłodzenia głowy. Jeszcze szybciej zadziała suchy szampon, spray, który zostawia na włosach proszek, który trzeba tylko wyczesać szczotką.

Oprócz mycia i czesania warto też swoje atrybuty chronić przed wysuszeniem. Odżywki bez spłukiwania albo ekspresowe, które można nanieść na początku a spłukać pod koniec prysznica, dają sobie świetnie z tym radę, nie zabierając dużo czasu. Przyspieszy to i ułatwi dodatkowo rozczesywanie.