Czas czytania to tylko niecałe 3 minuty 🙂

Łazienka powinna być strefą, choćby chwilowego, relaksu i komfortu. To także, a może przede wszystkim, wylęgarnia bakterii i brudu. Sprzątanie łazienki to dla Ciebie niechciany obowiazek? Niedoścignione marzenie relaksu z lampką wina, dobrą książką i nogami wystającymi z wanny pełnej piany nie może wypaść właściwie przy zaciekach na kafelkach, zżółkniętym zlewie czy pokrytych kamieniem kranach. Sprzątanie łazienki kojarzy Ci się z godzinami na kolanach ze szmatą w dłoni? Zapomnij o takich wizjach sprzątania łazienki –  poznaj kilka sposobów, dzięki którym, ten proces będzie przebiegał znacznie szybciej.  I nie oszukujmy się, porządek jest fajny, ale sprzątanie łazienki to proces, którego nie można pominąć. Przy odrobinie sprytu sprzątanie łazienki zajmie ci kilkanaście minut.

Sprzątanie łazienki– od czego zacząć ?

​Warto przygotować się dzień wcześniej. Sprzątanie łazienki powinno być kompleksowe i dokładnePrzed pójściem spać wrzucamy do toalety kostki do usuwania osadu albo wlewamy pół szklanki octu. Rano wszystko spłukujemy i jeden problem z głowy. Ale nie każdy myśli o sprzątaniu łazienki z wyprzedzeniem, wiadomo, nie jest to najważniejszy punkt dnia, dlatego bez tego też można umyć pozostałe rzeczy. Serio, kibel się nie obrazi, a osad można usunąć w każdej chwili.

​Sprzątanie łazienki w etapach? To ma sens !

Samo sprzątanie łazienki warto podzielić na etapy, które nie popsują nam poprzedniej roboty. Usystematyzowanie pracy, którą wykonuje się zgodnie z przyjętym planem, zawsze pozwoli w inteligentny sposób zaoszczędzić czasNajpierw zbieramy kosmetyki, płyny i inne luźno porozrzucane przedmioty. Jeżeli jest ich mało, wkładamy do miski i myjemy, większą ilość też czyścimysprzątanie łazienki i wyciągamy na zewnątrz. Nie musisz wycierać każdej buteleczki czy opakowania osobno, to marnotrawstwo cennych minut. Tak przygotowane pomieszczenie można zmieść i wytrzeć z największego kurzu i osadu.

Eko środki a sprzątanie łazienki ​​​

Dobra, kawał roboty za nami! Można sobie pogratulować pierwszej części sprzątania łazienki, ale szkoda teraz przerwać. Bierzemy się za deskę sedesową i muszlę klozetową. Za proszek może posłużyć soda oczyszczona. Myjemy według własnych upodobań. Możesz używać do tego szmatki, szczoteczki – czym Ci wygodniej. Teraz umywalka, gdzie trzeba pamiętać o baterii i kratce, którą łatwo doczyścić szczoteczką do zębów. Proponuję jakąś starą, zużytą, bo sprzątanie łazienki szczoteczkami innych lokatorów raczej nie wprawi ich w euforię.

Następnie można zabrać się za wannę czy brodzik. Warto zacząć od dna i stopniowo kierować się ku górze, żeby uniknąć zacieków. Nie psuj swojej pracy, bo zmarnujesz tylko czas na ciągłe poprawki. Sprzątając łazienkę, warto zrobić sobie małą wycieczkę do kuchni i wrócić stamtąd z octem. Zarówno umywalkę, jak i wannę można nim pięknie doczyścić. Po cięższych sprzętach myjemy dokładnie lustro, to często pierwsza rzecz, na którą się patrzy. Tu, możemy zrobić własną mieszankę z wody i – ponownie – octu nieocenionego w łazienkowych wygibasach. Sposób na to, jak go przygotować znajdziesz tutaj. Jeszcze tylko wycieramy pozostałe sprzęty, pralkę, szafki. Na koniec wycieramy podłogę mopem albo mokrą szmatą, najlepiej z jakimś przyjemnie pachnącym płynem.

Można jeszcze pomyśleć o myciu fug, ale nie ma potrzeby robić tego przy każdym sprzątaniu łazienki  więc przy tej ekspresowej metodzie, pomijamy. Dla upartych mała rada – fugi potraktowane octem i wyszorowane starą szczoteczką do zębów, będą wręcz olśniewająco czyste.

Takie sposoby na szybkie ale dokładne sprzątanie łazienki , to powód do dumy! Sąsiad z góry też będzie bardzo dumy. Dobra robota!

ZOBACZ TAKŻE: Jak szybciej posprzątać kuchnię?