Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Skórka pomarańczowa, zgrubienia i udręka prawie każdej kobiety… znasz to prawda? Powód kompleksów miliona kobiet, który sprawia, że latem wstydzisz się założyć krótkie spodenki. Powiedz stop! Czemu ma cię blokować jakaś skórka pseudo pomarańczowa o egzotycznej nazwie Cellulit?
Istnieje wiele metod, które są tak samo skuteczne, jak tez kosztowne. Zobacz jak pozbyć się cellulitu domowymi sposobami, które są równie skuteczne, jak te, proponowane przez kliniki estetyczne.

Pij dużo wody 
To nie mit, picie wody powoduje szybsze zwalczanie cellulitu. Regularne spożywanie dużych ilości wody, powoduje szybsze spalanie tłuszczy zgromadzonego przez organizm. Jego spora część gromadzona jest właśnie w postaci cellulitu. Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej spowoduje jego redukcję.

Ćwicz

Ruch to zdrowie, każdy Ci to powie. To nie tylko rymowanka, ale także sposób na to, jak szybciej pozbyć się cellulitu. Nikt nie każe Ci się katować na siłowni. Wystarczy, że zarezerwujesz maksymalnie 20 minut dziennie na proste ćwiczenia. Tylko pamiętaj, efektów nie widać od razu. Każdy organizm reaguje inaczej. Nie patrz na innych i się nie zrażaj, a na pewno pozbędziesz się wstydliwej pomarańczowej skórki przy niewielkim wysiłku.

Masuj

Wszystkie poradniki rozpisują się na temat cudownych masaży antycellulitowych. Jest w tym trochę prawdy. Pamiętaj jednak, że tylko regularne masaże pomagają. Na początku nie trać pieniędzy na gabinety oferujące masaż „estetyczny”. Lepiej zainwestuj w specjalny wałek, którym będziesz się masować codziennie pod prysznicem. Wystarczy wytrwałość i regularność a po niedługim czasie sama zaczniesz widzieć pierwsze efekty.

Balsamy i cudowne serum ? Tak, ale z rozwagą.

Nigdy nie wież reklamom i producentom, którzy obiecują piorunujące efekty po pierwszym użyciu. Stosuj balsamy lub inne kosmetyki, ale jedynie jako suplement. Nigdy nie licz na to, że jedynie smarując uda balsamem, cellulit się wystraszy i ucieknie. Tak nie będzie. Połącz ćwiczenia z balsamowaniem ciała, tylko taka forma używania kosmetyków przyniesie oczekiwane efekty.