Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Lato mija coraz szybciej, dni do końca urlopu możesz policzyć na palcach jednej ręki, jednak czujesz, że nie schudłaś tyle, ile chciałaś? To nic. Naprawdę nic się nie stało. Najważniejsze już jest w Twojej głowie. Chęć zmiany to pierwszy krok do wymarzonej figury.

Kupujesz ziołowe herbaty, tabletki, które mają przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej. Po kilku dniach patrzysz na wagę, a wskazówka ani drgnie. Jak Ty się pokażesz na plaży?

Kobieto! Po co się dołujesz. Zamiast wbijać sobie do głowy wyimaginowane kilogramy (których w rzeczywistości nie ma, widzisz je w większości tylko Ty) usiądź i przeczytaj, jak szybciej schudnąć. Szybciej i skuteczniej – czyli bez efektu jo jo. Diety obiecujące ekspresowe rezultaty nie są naszymi sprzymierzeńcami. Zaburzają rytm naszego organizmu, co w efekcie odpłaca się nam efektem jo jo. Od czego zacząć?

Zmień nawyki żywieniowe

To podstawa każdej zdrowiej diety. Wyrzuć z domu całe śmieciowe jedzenie. Zapomnij o nim. Nie, nikt nie mówi o głodówce, ale o przemyślanym jedzeniu, które dostarczy Ci energii na cały dzień, a nie mega dawki cukru, który przecież trzeba potem uzupełnić kolejną tabliczką czekolady.

Postaw na kasze

Szczególnie na jaglaną. Przez wiele lat zapomniana, ale na szczęście królowa kasz wraca do naszych jadłospisów. I bardzo dobrze. Kasza jaglana ma nie tylko właściwości detoksykacyjne, ale jest źródłem witamin z grupy B, posiada dużo żelaza (jak na produkt roślinny). Poza tym posiada wiele łatwo przyswajalnego białka. Przygotowanie obiadu z kaszy jaglanej to niecałe 20 minut. Czy można szybciej zrobić pyszne danie?

Zacznij ćwiczyć

Nie porywaj się z motyką na słońce. Oceń realnie swoje możliwości. Na początku musisz nauczyć się odpowiednio oddychać i przyzwyczaić organizm do zwiększonej dawki ruchu. Jeżeli jesteś początkująca, zacznij od 30 powtórzeń i zwiększaj o dziesięć z każdym tygodniem.

Odchudzając się, należy zachować umiar. Głodówka nic nie da. Wprowadź zmiany do swojego codziennego życia a efekty przyjdą szybciej niż myślisz 😉