Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Wakacje last minute to nie tylko nabycie biletu w ciepłe zakątki po promocyjnej cenie. To również pieczołowite pakowanie torby na wypoczynek.  Żeby jednak tak się stało trzeba wprost po mistrzowsku pogłówkować nad logistyką tego przedsięwzięcia. Nie zamartwiaj się dłużej nad małą ilością czasu i do pracy !

Najważniejsze – zdrowie. Spakuj leki, które przewlekle zażywasz. Nie czyń jednak z apteczki arsenału farmakologicznego – skup się nad mniejszymi ilościami medykamentów i dopasuj je do swoich potrzeb. Nie pakuj zbędnych artykułów elektronicznych – trudno je ułożyć, z reguły zajmują dużo miejsca oraz nie trudno, by w czasie podróży uległy mechanicznym uszkodzeniom. Postaw na absolutne minimum: ładowarki, aparat, tablet, nawigacja GPS. Zapomnij o pokrowcach! Tę funkcję mogą przejąć Twoje ubrania –zamortyzują wszelkie wstrząsy. Olejek do opalania, zabawki dla dzieci, okulary pływackie – wszystko można nabyć na miejscu!

Nasuwa się kolejne zapytanie : jak ja mam to wszystko upchać ? ! Po pierwsze zwijaj ubrania ! To zaoszczędza miejsce przestrzenne. Stwórz coś na kształt piramidy. Buty ułóż wzdłuż ścianek walizki. Duże ubrania, typu spodnie, sukienki rozłóż płasko na dnie. Mniejszą garderobę po prostu zwijaj – unikniesz pogniecenia. Między ubrania włóż artykuły elektroniczne – zmniejszy to prawdopodobieństwo uszkodzenia, a na samym szczycie umieść małe akcesoria oraz kosmetyki. Małe rzeczy  upakuj w kieszenie spodni, buty, bieliznę. Wybrane pakunki możesz umieścić w workach próżniowych celem ich lepszej ochrony. Tutaj filmik instruktażowy , jak zwijać i załadować walizkę :

Czemu mówimy nie ? Nie dla parasolek. Są niepraktyczne. Spakuj natomiast płaszcz przeciwdeszczowy.  Nie dla pełnowymiarowych kosmetyków. Kup mniejsze ich odpowiedniki albo przelej do mniejszych opakowań. Musisz mieć pewność, że nic w walizce się nie rozleje. Nie zostawiaj pustego miejsca w torbie, dopełnij je tak, by ubrania się nie pogniotły.

Czas pakowania na upragnione wakacje wcale nie musi być synonimem stresu i zabierania minimum spośród planowanych rzeczy. Musisz dobrze skalkulować, co ma się znaleźć w walizce. Jeśli już wszystko starannie włożyłeś i jesteś pewien, że nic Cię nie zaskoczy na wyjeździe, zaopatrz się w szeroki uśmiech i rozpocznij wakacyjną sjestę.