Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Są tylko dwa kolory na świecie, które pasują do wszystkiego – biały i czarny. Jeśli więc nie chcesz zaliczyć towarzyskiego faux pas, to dostosuj się do ogólnoświatowych trendów. Także w kwestii kolorystyki uzębienia. Nie preferuj odcienia czarnego. Postaw na białe! By to szybko uczynić, musisz sprawnie działać. Najlepiej by było gdybyś z miejsca wyeliminował kawę, herbatę oraz fajki. Nic tak nie niszczy zębów. Pij za to wodę i zieloną herbatę, a jedz więcej cytrusów i produktów bogatych w wapno –  jak jaja, sery i jogurty.

Profesjonalne zabiegi spotykają się z przeróżnymi ocenami – od tych hurraoptymistycznych, po te, gdzie zdecydowanie się je odradza ze względu na szereg powodów, gdzie na czołówkę  wysuwa się niszczenie szkliwa nazębnego. Dlatego ja przede wszystkim zachęcam do sprawdzonych metod domowych, a te drogie metody po chamsku i plebejsku przemilczę.

sok z cytryny

Należy zamoczyć szczoteczkę do zębów w soku z cytryny i umyć nią zęby, trzymając sok na szkliwie przez kilka minut – bez zamykania ust

Słuchaj. Należy zamoczyć szczoteczkę do zębów w soku z cytryny i umyć nią zęby, trzymając sok na szkliwie przez kilka minut – bez zamykania ust. Następnie należy wypłukać ryjka i umyć zęby zwykłą pastą. Spróbuj ten wariant również z cynamonem, kwaskiem cytrynowym i solą. Jest też wersja cichaczem rozprowadzana przez ludzi, że pomocne jest częste jedzenie żurawin. Nie wiem gdzie jest w tym sens, ale wchodzę w to – lubię żurawinę. Najpopularniejszym zaś sposobem na wybielenie zębów jest płukanie jamy ustnej sodą oczyszczoną. Hamuje ona rozwój bakterii. Pamiętajmy jednak, by nie przeginać z tym, bo i tak w większości past jest choć trochę sody. Raz – dwa razy na tydzień powinno wystarczyć, a częstsze stosowanie może zniszczyć szkliwo nazębne.

Zdecydowanie warto raz na pół roku odwiedzić dentystę i to najmądrzejsza z moich rad, a jeśli jesteś w tym opieszały, to zainwestuj w środki zawierające fluoresceinę. Barwi ona kamień nazębny i pozwala ocenić skuteczność czyszczenia zębów.

Myj zęby. Starannie i dokładnie. Jeśli to wszystko nie pomoże, to zwal całą winę na wiek i geny. To właśnie one decydują o mineralizacji tkanek, składzie chemicznym, grubości i odcieniu szkliwa. A czym jesteś starszy, tym masz bardziej starte szkliwo, a wtedy mocniej prześwituje spod niej ciemniejsza tkanka zębów. No i lipa jest.

Piszcie do mnie na paweldrag@op.pl