Czas czytania to tylko niecałe 1

Setki wizytówek, które się gubią, jakieś karteczki z numerami telefonów, nazwiska, które zapominamy szybciej niż zdążymy wytrzeźwieć po imprezie. Znacie to?

Jednak wymiana kontaktów, telefonów i adresów e-mail jest konieczna. Wręcz niezbędna aby prowadzić firmę lub inną działalność. Jest kilka sposobów na szybszą wymianę informacji i lepsze przechowywanie danych.

Przede wszystkim backup. Backup, backup, backup! Połącz swój telefon lub tablet z kontem Google. W ten sposób można odzyskać kontakty i inne dane, które dostępne są online po zalogowaniu. Zaoszczędzisz wizyty w serwisie w przypadku uszkodzenia urządzenia. Kontakty łatwo i szybko można również eksportować zapisując je na karcie SIM lub poprzez SD Card.

Większość nowoczesnych urządzeń dopasowuje profil facebookowy do numeru telefonu, a także w jednym miejscu gromadzi wszystkie dane z wszystkich kontaktów.

Rób otrzymanym wizytówkom zdjęcia, w pamięci telefonu mają większe szanse na przetrwanie niż luzem w kieszeni lub zachomikowane w portfelu. Dodatkową podpowiedzią w sferze kontaktów jest ich pochodzenie. Jeśli właśnie poznałeś Annę Nowak lub Jasia Kowalskiego, warto dopisać do nazwiska gdzie poznaliśmy daną osobę, np. Anna Kowalska Openair lub Jaś Kowalski Cafe Bar. A jeśli masz dobrą pamięć do twarzy od razu zrób nowo poznanej osobie zdjęcie.