Czas czytania to tylko niecałe 3 minuty 🙂

Patrząc w lustro, zamiast uśmiechu na twej twarzy pojawia się grymas rozczarowania? Nie jesteś zadowolona z nowego koloru i zadajesz sobie pytanie : jak szybko zmyć farbęwłosów ? Zmieniacz czasu nie istniejetego już nie zmienisz.  Są dwie informacje, z którymi musisz się zapoznać. To, jak szybko uda Ci się zmyć farbę z włosów  zależy od trwałości koloryzacji, jaką wybrałaś. Jeśli jest to jedynie kilka myćponiższe porady na pewno poskutkują. Jeżeli zdecydowałaś się na trwałą farbęprawdopodobnie nie obędzie się bez ingerencji fryzjera, a rady, dotyczące tego jak zmyć farbę z włosówmogą jedynie częściowo uporać się ze znienawidzonym kolorem. Pamiętaj również, iż te zabiegi mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Dbaj w międzyczasie o ich pielęgnację.

​Czy da się zmyć farbę szamponem ?

Tak, jezeli bedzie to szampon przeciwłupieżowy . Może okazać się  Twoim wybawieniem! Poprzez zawarte w nim składniki, lepiej oczyszcza strukturę włosa i może szybciej zmyć farbę z włosów niż inne szampony. Pomocnerównież najtańsze, ziołowe szampony. Mają w składzie silne detergenty myjące. Używaj go nawet kilka razy dziennie, pamiętając, że im częściej go nałożysz, tym szybciej zobaczysz efekt. Najlepiej by było, gdybyś zastosowała go bezpośrednio po farbowaniukiedy łuska włosa jest wciąż rozchylona. Stosujmetodę, i obserwuj w jakim czasie uda Ci się zmyć farbę z włosów. Wtedy wstrętny kolor stanie się już tylko wspomnieniem.

Zmycie farby z włosów płukankami

​Płukanki z cytryny i sody oczyszczonej bądź pasta złożona z wody i rozgniecionej witaminy C to kolejny sposób na to, jak możesz zmyć farbę z włosów. Wszystkie działają rozjaśniająco i oczyszczająco. Możesz połączyć dwie rzeczy jednocześnie czyli zmyć farbę włosów jednocześnie stosując pielęgnację – dodać te składniki do ulubionej maski do włosów, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu, dodatkowo odżywiając swe pukle. Więcej odnośnie domowych sposobów odżywania włosów znajdziesz tutaj.

Profesjonalna dekoloryzacja czy farbowanie ?

​​Te dwie metody pozwalające zmyć farbę z włosów  pozwolą Ci uzyskać efekt najszybciej, jeśli nie będzie on zadowalający, powinnaś rozważyć dwa kolejne sposobyzafarbowanie włosów na twój naturalny kolor lub profesjonalna dekoloryzacja. Pierwsza będzie mniej inwazyjna oraz mniej czasochłonna, ponadto nie będziesz martwiła się odrostem 

Druga do wykonania w salonie fryzjerskim bądź… w domu. Na rynku pojawiły się takie cuda jak choćby zmywacz do włosów. To panaceum które pozwoli Ci zmyć farbę z włosów bez wychodzenia z domu.  O tym więcej w poradnikach youtuberek:

Są to ciekawe alternatywy, z którymi każda kobieta powinna się zapoznać 🙂 Nigdy nie wiadomo, kiedy Ciebie spotka ten przykry los!

ZOBACZ TAKŻE: Jak szybciej ogarnąć włosy

Dziewczyny, możemy dodać jeszcze inne domowe sposoby do tej listy?