Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Wycieczki z biurem podróży? To dobre dla emerytów. Z drugiej strony na samą myśl o organizacji wyjazdu dla siebie i grupy znajomych dostajesz białej gorączki. Co robić? Potrzebne Ci koło ratunkowe w postaci aplikacji do planowania wyjazdu i dobrego planu działania.

Najpierw podejmij kilka szybkich decyzji. Wiesz, gdzie chcesz jechać czy pojedziesz gdziekolwiek, byle tanio? Wybierz środek transportu – wygodny samolot, oldskulowy pociąg a może oryginalny rower? Masz już odpowiedzi? Jedziemy dalej.

Zobacz także: Jak szybciej się spakować?

Jeśli kusi Cię samotny wyjazd mamy dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. To ty podejmujesz decyzje i nie musisz iść na żadne kompromisy. Zła? Cała organizacja spada na Ciebie. Z kolei wyjazd z ekipą to całkiem spora logistyka, ale w grupie zawsze raźniej. Żeby opanować sytuację, załóżcie na Fejsie grupę wyjazdową i tam się komunikujcie. Zapomnijcie o chaosie i rozdzielcie zadania – niech jedna osoba szuka lotów, inna noclegów, a jeszcze inna atrakcji do obadania na miejscu.

Gdzie chcecie jechać? Jeśli szukacie taniego, egzotycznego kierunku, dobrze jest kilka tygodni wcześniej zapisać się na newslettery wyszukiwarek tanich lotów, np. Fly4Free.pl. Albo po prostu skorzystajcie z wyszukiwarki Skyscanner.pl i sprawdźcie, w którym terminie i kierunku możecie liczyć na mega okazję.

No dobra, loty zaklepane i oczyma wyobraźni już pijecie drinka z palemką na niebiańskiej plaży w Tajlandii. Tyle że jest jeden szkopuł – ciągle nie macie gdzie spać. Jeśli na Booking.com ani Hostelworld.com nie ma już oferty, która by Was urządzała, załóżcie konto na Airbnb.pl i wynajmijcie mieszkanie, domek lub pokoje prosto od lokalsa. Kto wie, możecie nawet w pakiecie dostać przyjaznego właściciela, który doradzi, co zobaczyć i gdzie zjeść w okolicy. A w ostateczności – zawsze jest TripAdvisor. Skorzystacie tam z podpowiedzi innych turystów, gdzie iść jak w dym, a czego się wystrzegać. Bon voyage!