Czas czytania to tylko niecałe 3 minuty 🙂

Boże Narodzenie to magiczne święta, pełne światełek, bombek i rodzinnego ciepła. Nie może także zabraknąć pięknej choinki z własnoręcznie robionymi ozdobami. Godziny spędzone nad robieniem łańcucha to już przeszłość. Pokaże Ci 4 super sposoby, jak szybciej zrobić piękne ozdoby, którymi zachwycisz wszystkich!

1. Wykonaj ozdoby ze skórek owoców
To nie tylko szybkie i łatwe ozdoby, ale także dające aromat. Skórki pomarańczy, cytryny czy grejpfruta pięknie pachną, co dodatkowo „ozdobi” Twoją choinkę. Potrzebujesz tylko metalowych foremek do ciastek i skórek po owocach. Jedna ozdoba to zaledwie kilka sekund! Jak je wykonać? Szczegółowe instrukcje znajdziesz w poniższym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=keX8aq-ebNA

2. Poznaj technikę decoupage
Ozdoby wykonane tą techniką są niezwykle piękne i łatwe do zrobienia. Potrzebujesz serwetek papierowych ze świątecznym nadrukiem, specjalnej kulki styropianowej (koszt to około 5zł, jednak to zależy od wielkości), pędzelka oraz kleju. Wszystkie rzeczy kupisz w każdym sklepie plastycznym, papierniczym, a nawet w księgarniach. Wykonanie takich bombek to spora oszczędność czasu. Nie musisz chodzić po przeludnionych marketach, szukać odpowiednich bombek i stać potem w kolejkach, na co stracisz minimum 3 godziny. Dobrym pomysłem jest też zamówienie materiałów on-line, wtedy zaoszczędzisz dodatkową godzinę.
Wykonanie jednej bombki to 5-7 minut. W ciągu godziny jesteś w stanie zrobić ich około 10. W ten sposób poinsettia-1750808_960_720zaoszczędzisz dobre dwie godziny, które możesz przeznaczyć na degustację grzanego wina.

Jak wykonać bombkę: https://www.youtube.com/watch?v=1gFYdQqPsvo

3. Susz owoce
Pomarańcze, cytryny, anyż – to wszystko zapach świąt, prawda? Zawsze suszę owoce, które potem wieszam na choinkę. Niektóre maluję, inne spryskuję tylko lakierem do włosów. Owoce potnij w grubsze plasterki, przewiąż nitką i susz, przygniatając czymś ciężkim. Wszystko zajmuje maksymalnie 20 minut, czyli o prawie trzy godziny mniej, niż szukanie oryginalnych ozdób i stanie w kolejkach.

4. Drugie życie słoików
Masz ich pełno. Zapełniają piwnicę i nie wiesz, co z nimi zrobić. Wykorzystaj je! Ten patent podpowiedziała mi… Pani z kwiaciarni. Kiedyś zobaczyłam, że ma piękny lampion w bardzo oryginalnym kształcie. Zapytałam, gdzie go kupiła. Odpowiedziała mi :„Dziecko, to jest słoik” 🙂
Kup więc biały, srebrny, złoty lub inny spray i taśmę malarską. Z taśmy wytnij gwiazdki, choinki i inne kształty bożonarodzeniowe. Naklej je na słoik i spryskaj całość farbą. Gdy podeschnie, odklej taśmę. Gotowe! A teraz policz, ile czasu zaoszczędziłeś!

Pamiętaj, pod ręką masz mnóstwo rzeczy, które możesz wykorzystać. Kupowanie lampionów, bombek, łańcuchów to kilkanaście godzin przed świętami. Robiąc je własnoręcznie, zajmie Ci to łącznie maksymalnie 5 godzin. Nie musisz stać w kolejkach, szukać czegoś, co będzie pasowało. Zaangażuj także rodzinę. Po pierwsze – spędzicie czas wspaniale się bawiąc, a po drugie – zaoszczędzisz łącznie ponad 10 godzin, które byś stracił, szukając pięknych i oryginalnych ozdób świątecznych.

A po świętach… 🙂 Jak szybciej schudnąć?