Czas czytania to tylko niecałe 2 minuty 🙂

Jutro ważna impreza a Twoje włosy nie chcą współpracować z żadnym fryzjerem. Tona lakieru, pięć lokówek a loki wyglądają jak rozjechane walcem sprężyny. Wielokrotnie walczyłaś z upiornymi kosmykami, które i tak stworzą własną fryzurę, która finalnie bardziej będzie przypominała schnący mop, niż gwiazdę rodem z Hollywood.

Masz cienkie włosy, suche, łamiące się, grube, ale proste jak drut? To nic, są sposoby, dzięki którym szybciej zakręcisz włosy, uzyskując piękne loki.

Pierwszy sposób to słomki. Podziel włosy na dwie części wzdłuż głowy tak, jak byś chciała zrobić przedziałek przez całą głowę, dzieląc ją na prawą i lewą część. Następnie, podziel części kolejnym przedziałkiem „góra- dół”, tak, żeby powstały 4 części włosów. Z każdej części wydziel równe kosmyki włosów, które następnie będziesz nakręcać na słonki. Tak, zwykłe słomki, przez które czasem coś pijesz 🙂

bottle

Piwo idealnie skręca włosy i utrwala loki

Zanim jednak nakręcisz włosy na plastikowe rurki, każdy kosmyk posmaruj niewielką ilością piwa. Tak, dobrze widzisz, piwa. Piwo idealnie skręca włosy i utrwala loki. Nie obawiaj się, że będziesz cuchnąć jak stary piwosz. Zapach wyparuje przez noc, a Ty, rano będziesz cieszyć się piękną, bujną czupryną z loków, które utrzymają się na głowie przez cały dzień.

Załóżmy, że nie masz zbyt dużo czasu. Szybkie, niespodziewane wyjście, jednak chcesz wyglądać na nim olśniewająco.

Wracając do domu kup piwo (jeżeli go nie masz, wystarczy lakier do włosów albo pianka). Masz prostownicę ? Nie oszukuj, każda z nas ją ma. Natrzyj włosy piwem – poczekaj aż wyschnie. (Jeżeli nie masz piwa, spryskaj lakierem albo wetrzyj w nie piankę). Rozgrzej prostownicę. Rozdziel włosy na niewielkie kosmyki, które będziesz zakręcać właśnie prostownicą. Złap kosmyk tak, jak byś prostowała włosy, jednak nie przeciągaj urządzeniem do dołu. Trzymając kosmyk, zagnij go prostownicą tak, jak byś chciała okręcić włosy wokół urządzenia. Dopiero teraz przeciągnij prostownicę do dołu. I jest. Trwały lok na resztę wieczoru. Resztę włosów zakręć w ten sam sposób. Nie rozczesuj ich jeszcze, podkręcaj je, jedynie palcem.

Rozczeszesz przed samym wyjściem z domu – wtedy utrzymają się dłużej.